HUKR - království klasických automobilů v Brně.
Reklama:    Povlečení české výroby     |     Sportovní vozy     |     Ráj aut     |     Vaše reklama zde?

 

 

 

 

( Váš banner zde? )

logo

5 nejčastějších problémů s veterány

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
Ráj veteránů
novinky v nabídce
katalog prodejců
diskusní fórum
náhradní díly
recenze veteránů
rady při koupi
napište nám
Přihlášení do systému
Přihlášen:
Alexandr Tauer

Administrace
+ vložit veterána
úprava inzerátů
změna kontaktů


Partneři
Sportovní vozy - inzerce sportovních aut Ráj aut - inzerce nových i ojetých autužitečné odkazy
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu
podpořte nás


 

Přemýšlíte jak ušetřit za auto? S povinné ručení porovnání od Porovnej24.cz ušetříte až 30%!

Srovnejto.cz - nejlevnější povinné ručení

Dřevostavby na klíč.

Ekonomické stavby.

Domy na klíč.

Predaj originálnych a repas turbodúchadiel.


( Vaše reklama zde? )


Články
Doklady, které potřebujete při cestě na zimní dovolenou autem
Údržba auta
Vše o regeneraci filtru pevných částic
další články
Doporučujeme prodejce

AUTA MOTOL

Auto Zrucký, spol. s r.o.

Tomáš Neruda


5 nejčastějších problémů s veterány

Renovace veteránů není zrovna jednoduchou záležitostí, neboť vyžaduje nejen mnoho času a úsilí, ale péče o veterána se samozřejmě neobejde ani bez finanční investice. Každý majitel veteránů se navíc ve více či méně pravidelných intervalech musí potýkat s několika neodbytnými problémy. Co tedy nedá majitelům starých vozidel spát a komplikuje renovaci veteránů?

 

1. Nevyhnutelná koroze karosérie

 

Viditelná na první pohled je koroze, které se nevyhne snad žádný veterán. Zdánlivě nenápadná nedokonalost na kapotě se může rychle rozšířit. I sebelepší péče mnohdy nestačí, neboť nepříznivé klimatické vlivy jsou pro méně odolný lak veteránů skutečnou hrozbou. Dokonalé odstranění koroze sice není jednoduchou záležitostí, ale lepší je odstranit každý zárodek, dokud koroze nepostihne příliš velkou plochu.

 

2. Stárnutí plastových a gumových částí vozu

 

Kromě samotné karosérie se přibývající léta neblaze podepisují na stavu plastových a gumových komponent na všech částech veterána. Plasty vlivem slunečního záření vyblednou a často také popraskají, gumové prvky jsou rovněž náchylné k popraskání a vysušení. Snadno se tak může stát, že gumové těsnění přestane plnit svou funkci, což má za následek další škody v interiéru vozidla. Přitom výměna těchto součástí není nijak složitá, důležité je najít správnou náhradu.

 

3. Špatná kvalita materiálů v interiéru

 

Dokonale ošetřená karosérie a péče o motor a další důležité součásti vozidla je samozřejmostí, ovšem stejně velkou pozornost si zaslouží také interiér každého veterána. Nejen čalounění se postupem času značně opotřebuje. I další prvky v interiéru je potřeba dříve či později vyměnit, neboť i nenápadné detaily jsou pro celkový dojem velmi důležité.

 

4. Pokulhávající kvalita motoru a dalších častí vozu

 

Veterány mají rozhodně něco do sebe, ale nutno uznat, že kvalita některých částí vozů může značně pokulhávat. To se týká zejména motoru, který vyžaduje větší či menší zásahy. Ovšem vyjma výměny nefunkčních starých dílů je nutná také pravidelná údržba, která prodlužuje životnost jednotlivých dílů.

 

5. Problematické shánění náhradních dílů

 

Mnohdy nekonečné čekání na dostupnost vhodného náhradního dílu může prodloužit celou renovaci veterána. Český trh s náhradními díly pro veterány je navíc poměrně malý a náhradních dílů v případě méně obvyklých modelů vozidel může být nedostatek.
V případě veteránů zahraniční výroby, zejména těch amerických, je situace ještě o poznání komplikovanější. Vyhledání vhodného náhradního dílu na internetu, například nejrůznějších burzách apod., může být velmi zdlouhavé, takřka bez konce. A když už se konečně podaří najít dokonale padnoucí díl, radost milovníka veteránů může zhatit výše poštovného.Sdílejte na Facebooku: Sdílejte tuto nehodu

 
Fotogalerie:

5 nejčastějších problémů s veterány
5 nejčastějších problémů s veterány

 


  Vaše komentáře k tomuto článku: 


Zpět na seznam článků


 

© 2018   Ráj veteránů   |   kontakty   |   nápověda   |  

Hledáte spolehlivou autopůjčovnu? Pronajměte si vůz od autopůjčovny taggart.cz z Prahy, která garantuje nejlepší podmínky.5 nejčastějších problémů s veterány - Ráj veteránů | Prodej, bazarPoužíváním tohoto webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie pro analýzu, individuální obsah a reklamy.