Veteránské testace a STK        HUKR - království klasických automobilů v Brně.
Partneři:    Půjčovna aut     |     Big Green Egg     |     Army shop     |     Povlečení české výroby     |     Sportovní vozy     |     Ráj aut
Veteráni na Truc - prodej a dovoz veteránů až k Vašim dveřím.
 
Parkoviště veteránů v Brandýse nad Labem VeteranPark zajistí parking veteránů. Zajistíme parkování veteránů - automobilů i motocyklů. Zajištujeme dále kromě parkování i servis, lakovnu a myčku.
 

 

 

 

( Váš banner zde? )

logo

Sezónní havarijní pojištění: když s veteránem jezdíte jen někdy

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Inzeráty:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
+ vložit veterána +
Ráj veteránů
novinky v nabídce
katalog prodejců
diskusní fórum
náhradní díly
recenze veteránů
rady při koupi
podpořte nás
napište nám
Přihlášení do systému
Login:
Heslo:


( zapomenuté heslo? )

+ registrace +


Partneři
Sportovní vozy - inzerce sportovních aut Ráj aut - inzerce nových i ojetých autužitečné weby
vážné nehody
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu


 

Přemýšlíte jak ušetřit za auto? S povinné ručení porovnání od Porovnej24.cz ušetříte až 30%!

Vybíráte pneumatiky? Testy a recenze zimních pneumatik.

Přehledný výběr povinného ručení online.

Stěhuješ? Vyzkoušej půjčovna dodávek Ostrava.

Provádíme čištění DPF od 3990Kč.

Rentner – půjčovny aut Ostrava.

Autopůjčovna Bauer.

Povinné ručení online na vašeho veterána.

Nejlevnější povinné ručení na váš vůz platné ihned.


Články
Hledáte spolehlivého partnera pro převoz vašeho veterána?
Kdy a jak řešit výpověď smlouvy povinného ručení?
V Continentalu mají zelenou ekologické i chytré pneumatiky
další články
Doporučujeme prodejce

Auto Zrucký, spol. s r.o.

MOTOR HOLDING a. s.

Sezónní havarijní pojištění může být pro majitele veteránů chytrým řešením, jak ušetřit peníze na pojištění. Povinné ručení pro veterána je sice levné, ale to havarijní se prodraží. Každý měsíc, kdy s veteránem nejezdíte, a proto většinu z obsahu havarijní pojistky nepotřebujete, ušetříte značné prostředky. Na druhou stranu: nepojistit si veterána havarijně vůbec, by bylo nezměrným rizikem. V článku se dozvíte, co sezónní pojištění obnáší a zda se pro vás hodí.

 

Co je sezónní havarijní pojištění?

 

Havarijní pojištění kryje havárii kteréhokoliv pojištěného auta, včetně veterána, a to po předem danou dobu. Vedle havárie lze sjednat i další připojištění, jako je rozšířená asistence na cestách, poškození skel, poškození vozu živly (včetně ohně) nebo vandalismem, krádež a další připojištění

 

Sezónní havarijní pojištění je plnohodnotným havarijním pojištěním, které se sjednává jen na sezónu: na část roku, jakou si sami zvolíte. Běžně se jedná o období od dubna do října, kdy se s veterány jezdívá na srazy. Ale někteří pojišťovatelé nabízí i kratší nebo delší sezóny. A po zbytek roku je vaše auto pojištěno pouze povinným ručením.

 

 

Výhody sezónního havarijka

 

Sezónní havarijní pojištění s sebou nese několik výhod, podívejme se na tři nejdůležitější:

 

 • nižší cena - sezónní pojištění je levnější než jeho celoroční varianta, protože pojistíte auto jen na dobu, kdy s ním opravdu budete jezdit
 • flexibilita - můžete si zvolit délku sezóny, která vyhovuje právě vašim potřebám. Netřeba se držet standardu duben až říjen, lze sáhnout i po období kratším
 • vhodné pro veterány - pokud s veteránem jezdíte jen občas, sezónní pojištění vám ušetří peníze za měsíce, kdy ho nevyužijete.

 

Připomeňme, že podobně se dá sezónního pojištění využít i u běžných aut. Na starší vozy se havarijko většinou už nesjednává. Ale pokud míříte do zahraničí na dovolenou, vyplatí se mít i pro straší auto velmi kvalitní havarijní pojistku. Díky sezónnosti pak je cena únosná.

 

Nevýhody sezónního pojištění

 

Nic nemá jen výhody, tím vás jistě nepřekvapíme. Podívejme se na konkrétní nevýhody, které se k sezónnímu havarijku na veterány mohou vázat:

 

 • administrativní náročnost -každý rok musíte znovu sjednat sezónní pojistku a zvolit délku sezóny, někdy se to neobejde bez rozšířených dokumentů k autu
 • časové mezery v pojištění - pokud se vozu stane havárie během doby, kdy pojistka sjednaná není, pojišťovna vám škodu neuhradí. Jednak předem nevíte, zda nebude nutné vyjet s veteránem na silnici i mimo plánovanou sezónu. A pamatujte, že živly se neptají, jestli je právě teď sezóna a vy jste pojištěni…
 • omezená dostupnost - nabídka sezónního havarijního pojištění pro veterány nemusí být tak široká jako u havarijka pro běžné automobily. Ať už se u běžných aut budeme bavit o havarijním pojištění celoročním nebo sezónním.

 

 

Je sezónní havarijní pojištění pro vás to pravé?

 

Zda se pro vás sezónní havarijko hodí, nebo byste měli sáhnout po celoročním pojištění, závisí na tom, jak často s veteránem jezdíte. Pokud ho používáte jen v sezóně, krátkodobé pojištění vám může ušetřit peníze. Pokud s ním jezdíte často, celoroční pojistka vám poskytne větší klid na duši. A ten je často k „nezaplacení“.

 

Při rozhodování se o sezónním pojištění proto zvažte:

 

 • jak často s veteránem jezdíte - pokud s ním jezdíte opravdu jen v určitou roční dobu, sezónní pojištění se vám pravděpodobně vyplatí víc
 • jak kvalitní je garážování - čím lepší garáž, tím méně potřebujete mít auto havarijně pojištěno mimo sezónu, po kterou s ním vyjíždíte na silnice.
 • hodnotu vašeho veterána - u některých veteránů se hodnota pohybuje tak vysoko, že jen jediný den bez pojistky vy vám nemusel dát spát. Tady raději celoroční pojištění.

 

Tipy pro sjednání vyhovujícího havarijního pojištění

 

Najít správné havarijní pojištění, ale hlavně jej nastavit smysluplně tak, aby odpovídalo potřebám majitele veterána, nemusí být snadné.

 

 • Věnujte mu čas a hlavně trpělivost. V čem? V pročítání pojistných podmínek. Jakákoliv omezená pojištění, která garantují jen procenta plnění nebo mají příliš nízký limit pro pojistné částky či příliš vysokou spoluúčast, rovnou vyřaďte. 
 • Zjistěte si aktuální slevy na trhu, porovnejte ceny pojistek, ale i možnosti hromadných slev, na které dosáhnete prostřednictvím online srovnávače. Ten vystupuje jako velký klient pojišťovny, a díky vysokému počtu pojistek dosáhne na mnohem výhodnější cenu, než jakou byste získali v roli jednotlivce. 

 

 

Požár v garáži? Pojištění nemovitosti kryje jen stavbu!

 

Mnoho lidí se domnívá, že pokud při požáru pojištěné garáže shoří auto, bude plnění za škodu na autě součástí pojištění nemovitosti, případně domácnosti. Ale není tomu tak.

 

Pokud auto začne hořet, ať už v garáži, nebo kdekoliv jinde, pojistného plnění se dočkáte jen z havarijní pojistky (s výjimkou požáru způsobeného nehodou jiného viníka - tam se bude plnit z jeho povinného ručení). Proto, shoří-li auto v pojištěné garáži, ale nemělo havarijní pojištění na živly, s pojistným plněním nepočítejte.

 

K požáru vždycky přivolejte hasiče, i když jej třeba uhasíte sami. Bez dokladu od hasičů, kteří vyšetří příčinu požáru, se totiž pojistného plnění nedočkáte nikdy. Ani se sebelepší pojistkou nebo se stovkou fotografií. Navíc je hlášení požáru, i toho drobného, který jsme sami uhasili, povinností ze zákona.

 

Pro povinné ručení se sezónnost využít nedá

 

Pamatujte, že u povinného ručení se sezónní pojistka sjednat nedá. Pokud chcete autem jezdit jen několik měsíců v roce, po zbytek roku odložte registrační značky do depozitu. Za měsíce, kdy jsou značky v depozitu, se povinné ručení platit nemusí.

 

Co si odsud odnést?

 

Sezónní havarijní pojištění je ideální pro majitele veteránů a motorek, kteří se svými stroji prohánějí po silnicích jen v určitém období roku. Ušetříte tak peníze za měsíce, kdy vozidlo nepoužíváte, a přitom máte jistotu, že je v době provozování pojištěno. Nezapomeňte ale na to, že pojištění musíte každý rok znovu sjednat a zvolit délku sezóny. Pozor také na časové mezery v pojištění, zvažte, zda je chcete „riskovat“ (živly nečekají, až bude sezona). Pokud s veteránem jezdíte jen občas, přitom o něj máte po celou sezonu opravdu dobře postaráno, sezónní havarijní pojištění pro vás může být to pravé.

 

Fotografie:  Freepik.com, Playground.comSdílejte na Facebooku: Sdílejte tento článek

Datum uveřejnění: 18.6.2024     Autor: redakce

 
Fotogalerie:

Sezónní havarijní pojištění: když s veteránem jezdíte jen někdySezónní havarijní pojištění: když s veteránem jezdíte jen někdySezónní havarijní pojištění: když s veteránem jezdíte jen někdy

Zpět na seznam článků 

© 2011-2024   Ráj veteránů   |   kontakty   |   nápověda   |   nabídka reklamy   |      f  sdílet Ráj veteránů      X sdílet

Hledáte spolehlivou autopůjčovnu? Pronajměte si vůz od autopůjčovny taggart.cz z Prahy, která garantuje nejlepší podmínky.Sezónní havarijní pojištění: když s veteránem jezdíte jen někdy - Ráj veteránů | Prodej, bazar


Pozor Soubory cookie a nezbytné osobní údaje využíváme pro individuální obsah a reklamy.
Jak společnost Google nakládá s osobními údaji v reklamních službách v rámci nařízení GDPR se dozvíte zde.
Pozor

Skladové vozy v České republice             Omnetic - digitální nástroj pro automotiveTOPlist