Veteránské testace a STK        HUKR - království klasických automobilů v Brně.
Partneři:    Půjčovna aut     |     Big Green Egg     |     Army shop     |     Povlečení české výroby     |     Sportovní vozy     |     Ráj aut
Veteráni na Truc - prodej a dovoz veteránů až k Vašim dveřím.
 
Parkoviště veteránů v Brandýse nad Labem VeteranPark zajistí parking veteránů. Zajistíme parkování veteránů - automobilů i motocyklů. Zajištujeme dále kromě parkování i servis, lakovnu a myčku.
 

 

 

 

( Váš banner zde? )

logo

Vzduchový filtr na motocykl

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Inzeráty:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
+ vložit veterána +
Ráj veteránů
novinky v nabídce
katalog prodejců
diskusní fórum
náhradní díly
recenze veteránů
rady při koupi
podpořte nás
napište nám
Přihlášení do systému
Login:
Heslo:


( zapomenuté heslo? )

+ registrace +


Partneři
Sportovní vozy - inzerce sportovních aut Ráj aut - inzerce nových i ojetých autužitečné weby
vážné nehody
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu


 

Přemýšlíte jak ušetřit za auto? S povinné ručení porovnání od Porovnej24.cz ušetříte až 30%!

Vybíráte pneumatiky? Testy a recenze zimních pneumatik.

Přehledný výběr povinného ručení online.

Stěhuješ? Vyzkoušej půjčovna dodávek Ostrava.

Provádíme čištění DPF od 3990Kč.

Rentner – půjčovny aut Ostrava.

Autopůjčovna Bauer.

Povinné ručení online na vašeho veterána.

Nejlevnější povinné ručení na váš vůz platné ihned.


Články
Hledáte spolehlivého partnera pro převoz vašeho veterána?
Kdy a jak řešit výpověď smlouvy povinného ručení?
V Continentalu mají zelenou ekologické i chytré pneumatiky
další články
Doporučujeme prodejce

Auto Zrucký, spol. s r.o.

MOTOR HOLDING a. s.

Ať už se jedná o osobní či nákladní automobily nebo, jako v našem případě, o motorky: vzduchové filtry hrají klíčovou roli pro bezchybný chod motoru a jeho součástí. Díky své membráně brání pronikání znečišťujících částic do vnitřního prostoru ústrojí, což by mohlo vést k jeho poškození a zkrácení životnosti. Pojďme se tedy blíže seznámit s těmito filtračními prvky, s jejich životností a s tím, kdy byste je měli vyměnit.

 

Na co je potřeba mít vzduchový filtr na motorku?

 

Motor a jeho součásti jsou pečlivě navrženou, vzájemně propojenou strukturou. Aby procesy, jako je spalování, samočištění nebo odvádění výfukových plynů, fungovaly tak, jak konstruktéři zamýšleli, je nezbytné, aby byla dodávána pokud možno jen ta média, která jsou pro jejich provoz nezbytná. Nikdo samozřejmě neočekává na silnicích podmínky jako v laboratoři, ale přesto je důležité, aby množství cizorodých látek zůstalo na zcela nízké úrovni.

 

Tento úkol plní mimo jiné vzduchový filtr. Protože spalovací proces vyžaduje kromě příslušného paliva také vzduch, musí být logicky nasáván z okolního prostředí. V tom okamžiku filtrační materiál zajišťuje, že se ve vrstvách filtru zachytí drobné předměty, jako jsou kamínky, listí, hmyz, prachové částice a mnoho dalších, a nedostanou se dál do spalovací komory.

 

Bez ohledu na to, zda je filtr vyroben z papíru, pěny nebo jiného materiálu, zůstává jeho úkol prostý a zároveň důležitý: odfiltrovat, a tím zastavit potenciálně škodlivá cizí tělíska.

 

 

 

Obrázky vzduchového filtru z webu autodoc.cz

 

Jak často je třeba filtr vyměňovat?

 

Filtry patří nepřekvapivě k součástkám v autě, které se poměrně rychle opotřebovávají. Jelikož stěny filtru mohou zachytit jen určité množství částic, časem se ucpou a znečistí, což znamená, že již nefungují tak dobře a spolehlivě jako při první instalaci.

 

Přibližná životnost se může lišit v závislosti na použitém materiálu. Papírové a pěnové filtry by se měly kontrolovat nejpozději po 5000 kilometrech a po ujetí 30 000 kilometrů by se měly vyměnit za nové díly. V případě filtrů vyrobených ze syntetické látky může být toto číslo podstatně vyšší, ale pravidelné kontroly jsou i tak nevyhnutelné. Životnost totiž může značně kolísat v závislosti na počtu najetých kilometrů, míře prašnosti a samotném stylu jízdy.

 

Jak poznáte, že jeho životnost skončila?

 

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda vzduchový filtr již není v dobrém stavu a je třeba jej vyměnit, je vizuální kontrola. Pokud zaznamenáte zřetelné změny barvy, deformace a zejména nános prachu, špíny, sazí a jiných cizorodých prvků ve filtračním médiu, měli byste si pořídit novou součástku bez ohledu na možnou životnost.

V případě pochybnosti věnujte pozornost tomu, jak váš vůz běží a jakou má spotřebu paliva. Když si například při akceleraci všimnete, že se motor potýká s nedostatkem vzduchu, nebo když na palivoměru spatříte ručičku, která nezvykle rychle míří do červeného pásma, může to být důvodem k domněnce, že váš vzduchový filtr již nefunguje tak, jak by měl.
Buďte však dvojnásob pozorní, pokud si po výměně nevšimnete jednoznačného zlepšení: V takovém případě je třeba hledat chybu jinde.

 Sdílejte na Facebooku: Sdílejte tento článek

Datum uveřejnění: 19.1.2023     Autor: redakce

 
Fotogalerie:

Vzduchový filtr na motocykl

Zpět na seznam článků 

© 2011-2024   Ráj veteránů   |   kontakty   |   nápověda   |   nabídka reklamy   |      f  sdílet Ráj veteránů      X sdílet

Hledáte spolehlivou autopůjčovnu? Pronajměte si vůz od autopůjčovny taggart.cz z Prahy, která garantuje nejlepší podmínky.Vzduchový filtr na motocykl - Ráj veteránů | Prodej, bazar


Pozor Soubory cookie a nezbytné osobní údaje využíváme pro individuální obsah a reklamy.
Jak společnost Google nakládá s osobními údaji v reklamních službách v rámci nařízení GDPR se dozvíte zde.
Pozor

Skladové vozy v České republice             Omnetic - digitální nástroj pro automotiveTOPlist