Veteránské testace a STK        HUKR - království klasických automobilů v Brně.
Reklama:    Půjčovna aut     |     Big Green Egg     |     Army shop     |     Povlečení české výroby     |     Sportovní vozy     |     Ráj aut     |     Vaše reklama zde?
Veteráni na Truc - prodej a dovoz veteránů až k Vašim dveřím.
 
Parkoviště veteránů v Brandýse nad Labem VeteranPark zajistí parking veteránů. Zajistíme parkování veteránů - automobilů i motocyklů. Zajištujeme dále kromě parkování i servis, lakovnu a myčku.
 
GALVANOVNA AMATI KRASLICE
 

 

 

 

( Váš banner zde? )

logo

Jak na to? Tipy pro pravidelnou údržbu auta

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Inzeráty:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
+ vložit veterána +
Ráj veteránů
novinky v nabídce
katalog prodejců
diskusní fórum
náhradní díly
recenze veteránů
rady při koupi
podpořte nás
napište nám
Přihlášení do systému
Login:
Heslo:


( zapomenuté heslo? )

+ registrace +


Partneři
Sportovní vozy - inzerce sportovních aut Ráj aut - inzerce nových i ojetých autužitečné odkazy
vážné nehody
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu


 

Přemýšlíte jak ušetřit za auto? S povinné ručení porovnání od Porovnej24.cz ušetříte až 30%!

Vybíráte pneumatiky? Testy a recenze zimních pneumatik.

Přehledný výběr povinného ručení online.

Stěhuješ? Vyzkoušej půjčovna dodávek Ostrava.

Provádíme čištění DPF od 3990Kč.

Rentner – půjčovny aut Ostrava.

Autopůjčovna Bauer.

Povinné ručení online na vašeho veterána.

Nejlevnější povinné ručení na váš vůz platné ihned.


( Vaše reklama zde? )


Články
Air Bank - produktové informace
Poznání různých typů autožárovek: Komplexní průvodce
Konec motoristické sezóny je tady! Jak zazimovat veterána?
další články
Doporučujeme prodejce

Auto Zrucký, spol. s r.o.

MOTOR HOLDING a. s.


Pro majitele i uživatele vozu je důležité dbát na pravidelnou údržbu auta, aby se vyhnuli nákladným opravám nebo výměnám. Dodržováním několika jednoduchých tipů a sledováním potřeb svého vozu můžete prodloužit jeho životnost a udržet ho v bezporuchovém provozu.

 

 

Zde je několik rad, které je třeba mít na paměti, pokud jde o pravidelnou údržbu vašeho vozidla.

 

Výměna oleje

 

Výměna oleje je jedním z nejdůležitějších aspektů údržby vozidla. Olej se z auta zcela vypustí a nahradí novým. Tím se zabrání hromadění nečistot, kalů a jakýchkoli jiných zbytků v motoru, čímž se zvýší jeho účinnost a prodlouží životnost.

 

Tento proces také odfiltruje škodlivé nečistoty, které mohou být způsobeny vším možným - od stavu vozovky až po provozní teplotu. Pravidelnou výměnou oleje - obecně se udává za každých 10-15 tisíc ujetých kilometrů - zajistíte jeho bezproblémový chod a předejdete nákladným opravám v budoucnu.

 

Motorový olej občas potřebuje pouze doplnit, což poznáte kontrolou měrky hladiny oleje - taková rychlá kontrola by měla proběhnout alespoň jednou za měsíc a před každou delší cestou. Vždy dolévejte jen ten typ oleje, který je v autě právě použitý.

 

 

Výměna brzdových segmentů

 

Brzdové kotouče hrají při každodenní jízdě nedílnou roli. Pro bezpečnou jízdu na dlouhé vzdálenosti a v náročných podmínkách je nezbytné mít brzdové kotouče ve výborném stavu; proto je důležité je pravidelně kontrolovat podle pokynů výrobce, aby bylo možné je v případě potřeby vyměnit a provést jejich údržbu. Životnost brzdových kotoučů je zhruba 2-3x delší než u brzdových destiček.

 

Výměna brzdových destiček zahrnuje více než jen výměnu starých za nové - během tohoto procesu je třeba také vypustit a vyměnit brzdovou kapalinu. Výměna brzdové kapaliny pomáhá odstranit veškeré nečistoty, prach nebo jiné částice, které se mohly časem nahromadit v brzdovém potrubí. Až tedy přijde čas na výměnu brzdových segmentů, věnujte stejnou pozornost i brzdové kapalině!

 

Servis a revize LPG

 

Vlastnictví vozu na LPG může být skvělým způsobem, jak ušetřit peníze za palivo a zachovat životní prostředí, ale časem je důležité věnovat pozornost servisu a revizím. Pravidelná kontrola může pomoci zajistit, aby váš vůz fungoval efektivně po celou dobu své životnosti.

 

Na internetu je sice k dispozici spousta návodů pro kutily, ale pokud jde o servis a revize vozů na LPG, je nejlepší přistavit vozidlo k odborníkovi, který má s těmito motory zkušenosti. Nejenže je to bezpečnější, pokud jde o zacházení s kombinací paliva a kyslíku, ale certifikovaný technik se může ujistit, že všechny díly fungují tak, jak je pro vaše vozidlo nezbytné. Ochota postarat se o tyto detaily vám zajistí, že si s vozem na LPG užijete mnoho bezstarostných kilometrů.

 

Pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách

 

Důležitým krokem k udržení bezpečnosti vozidla je udržování doporučeného tlaku v pneumatikách. Pravidelná kontrola a správné huštění tlaku v zimních i letních pneumatikách vašeho vozu zlepšuje spotřebu paliva, přilnavost, jízdní komfort a v konečném důsledku zvýší bezpečnost vaší jízdy.

 

Nahuštěné pneumatiky mohou také pomoci snížit provozní náklady a opotřebení odpružení nebo jízdních vlastností vašeho vozu. Kromě zajištění pocitu bezpečí na silnici může péče o doporučené hodnoty tlaku v pneumatikách také pomoci prodloužit jejich životnost, takže nebudete muset tak často kupovat nové.

 

 

Vzduchový filtr do auta

 

Vzduchový filtr automobilů je často přehlíženou, ale důležitou součástí údržby vozidla a pomáhá chránit motor před nečistotami a úlomky. Odstraňováním těchto škodlivin při nasávání vzduchu ke spalování hrají vzduchové filtry zásadní roli při udržování hladkého a efektivního chodu vozidla.

 

Časem se filtr znečistí nebo ucpe, čímž se sníží průtok vzduchu do motoru, a pokud není vyměněn, může způsobit snížení výkonu nebo dokonce poškození. Proto je nezbytné filtr pravidelně kontrolovat a v případě potřeby vyměnit, aby byl zachován správný výkon motoru.

 

Výměna autobaterie

 

Výměna autobaterie se může zdát jako obtížný úkol, ale ve většině případů je ve skutečnosti poměrně jednoduchá. Moderní autobaterie jsou navrženy tak, aby je bylo možné vyměnit bez složitého nářadí nebo odborných znalostí, a obvykle je lze vyměnit během krátké chvilky.

 

Mnoho autoservisů navíc v případě potřeby nabízí cenově dostupné služby výměny autobaterie. Dodržování základních bezpečnostních opatření zajistí, že z nové autobaterie vytěžíte maximum a budete při práci s automobilovými součástmi v bezpečí.

 

Chladící kapalina

 

Chladicí kapalina hraje zásadní roli při ochraně různých součástí automobilů před rozsáhlým poškozením teplem. Bez chladicí kapaliny jsou motory náchylné k přehřívání a značnému opotřebení, což vede k nákladným opravám a výměnám.

 

Pravidelná údržba je nezbytná pro udržení maximální účinnosti chladicí kapaliny vašeho vozu a je velmi doporučována. Ujistěte se, že hladina chladicí kapaliny je stále doplněna podle rysky v nádrži, abyste zajistili bezpečnou jízdu.

 

Údržba interiéru auta

 

Čištění vozu zevnitř může být náročný úkol. Těžko přístupná místa a těžko odstranitelné skvrny často způsobují, že se tato práce zdá být náročná. Jedním z nejúčinnějších způsobů hloubkového čištění interiéru vozu je ošetření ozonem.

 

 

Ozon je silné okysličovadlo, které pomáhá rozkládat nečistoty, špínu a pachy. Během ozonizace cirkulují molekuly ozonu v kabině vozidla, ničí bakterie a rozkládají odolné částice. Jedná se o bezpečný způsob, jak důkladně vyčistit všechny povrchy v interiéru vozu bez poškození nebo použití drsných chemikálií.

 

Ošetření ozonem je stále oblíbenější alternativou hloubkového čištění automobilů díky své značné účinnosti a absenci škodlivých chemikálií nebo výparů.

 

Pro bezpečný a efektivní provoz vašeho vozidla je správná údržba auta zásadní. Často stačí jen dodržovat pravidelné intervaly servisních kontrol. Aktivní přístup a dodržování doporučených intervalů pro výměny vás může ušetřit nákladných oprav vozu v budoucnu.Sdílejte na Facebooku: Sdílejte tento článek

 
Fotogalerie:

Jak na to? Tipy pro pravidelnou údržbu autaJak na to? Tipy pro pravidelnou údržbu autaJak na to? Tipy pro pravidelnou údržbu autaJak na to? Tipy pro pravidelnou údržbu auta 


  Vaše komentáře k tomuto článku: 
Zpět na seznam článků 

© 2011-2024   Ráj veteránů   |   kontakty   |   nápověda   |   nabídka reklamy   |      f  sdílet Ráj veteránů      X sdílet

Hledáte spolehlivou autopůjčovnu? Pronajměte si vůz od autopůjčovny taggart.cz z Prahy, která garantuje nejlepší podmínky.Jak na to? Tipy pro pravidelnou údržbu auta - Ráj veteránů | Prodej, bazar


Pozor Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s využitím souborů cookie a nezbytných osobních údajů pro analýzu, individuální obsah a reklamy. Využíváme reklamní systém společnosti Internet BillBoard, zde naleznete jaké informace se zpracovávají.
Jak společnost Google nakládá s osobními údaji v reklamních službách v rámci nařízení GDPR se dozvíte zde.
Pozor

Skladové vozy v České republice             Omnetic - digitální nástroj pro automotiveTOPlist