HUKR - království klasických automobilů v Brně.        Specializujeme se na vyhledávání a dovoz historických aut, veteránů, oldtimerů z USA. Chtěli by jste corvette, jaguar, mustang? Dovezeme auto z USA v perfektním stavu nebo na Vaše přání.
Reklama:    Big Green Egg     |     Army shop     |     Povlečení české výroby     |     Sportovní vozy     |     Ráj aut     |     Vaše reklama zde?

 
Parkoviště veteránů v Brandýse nad Labem VeteranPark zajistí parking veteránů. Zajistíme parkování veteránů - automobilů i motocyklů. Zajištujeme dále kromě parkování i servis, lakovnu a myčku.
 

 

 

 

( Váš banner zde? )

logo

Dopravní nehoda?

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
+ vložit veterána +
Ráj veteránů
novinky v nabídce
katalog prodejců
diskusní fórum
náhradní díly
recenze veteránů
rady při koupi
podpořte nás
napište nám
Přihlášení do systému
Login:
Heslo:


( zapomenuté heslo? )

+ registrace +


Partneři
Sportovní vozy - inzerce sportovních aut Ráj aut - inzerce nových i ojetých autužitečné odkazy
vážné nehody
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu


 

Přemýšlíte jak ušetřit za auto? S povinné ručení porovnání od Porovnej24.cz ušetříte až 30%!

ePojisteni.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání.

Nejlepší pojištění auta získáte na Srovnejto.cz

Nejlevnější povinné ručení od Uspory.cz.

Vybíráte pneumatiky? Testy a recenze zimních pneumatik.

Srovnejte si povinné ručení jednoduše a online.

Přehledný výběr povinného ručení online.

Stěhuješ? Vyzkoušej pronájem dodávek Ostrava.

Provádíme čištění DPF od 3990Kč.

Široká nabídka – půjčovny aut Ostrava.

Povinné ručení online na vašeho veterána.

Nejlevnější povinné ručení na váš vůz platné ihned.


( Vaše reklama zde? )


Články
Kniha ROCKABILLY
Jak na to? Tipy pro pravidelnou údržbu auta
Vzduchový filtr na motocykl
další články
Doporučujeme prodejce

Auto Zrucký, spol. s r.o.

MOTOR HOLDING a. s.


Některé pojišťovny kryjí i právní služby v trestním konání

 

Správně sjednané povinné ručení může zachránit nejen vaší peněženku ale taky svobodu. Na cestě je nebezpečí přítomné pořád, i když si to nepřipouštíme. Co když srazíte chodce a ocitnete se tak jednou nohou ve vězení? Stát se to může komukoliv.

 

Nejčastější příčinou dopravních nehod je porušení povinnosti řidiče, například nevěnování pozornosti řízení, telefonování a překročení rychlosti. V některých pojišťovnách je možné získat právnické poradenství také v případě zastupování před policií.

 

Co hrozí v případě ublížení na zdraví

 

Pokud řidič při dopravní nehodě někoho zraní, může být stíhán za trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti, způsobení těžké újmy na zdraví a v případě smrtelného následku i za přečin usmrcení. Za ublížení na zdraví se považují zdravotní škody, které obvykle vyžadují více než sedm dnů léčby.

 

Zákon definuje těžkou újmu na zdraví kromě jiného jako zmrzačení, ztrátu nebo podstatné snížení pracovní způsobilosti, ztrátu nebo oslabení funkce smyslového ústrojí, poškození důležitého orgánu nebo poruchu, která si vyžádá dobu léčby více než 42 dní. Ve všech případech viníkovi hrozí trest odnětí svobody, přičemž v případě přečinu usmrcení je horní sazba až dvanáct let.

 

Víc viníků

 

V praxi však nehody nemají vždy jediného viníka. Protože se všichni účastníci provozu musí soustředit na jízdu, individuální zaváhání nemusí nutně vést k nehodě. Představme si situaci, při níž jste měli dát přednost v jízdě, ale i nepřiměřená rychlost motorkáře přispěje k tomu, že se již kolizi nevyhnete.

 

V jiném případě nebyl řidič auta, se kterým se to vaše srazilo, připoután a v důsledku toho utrpí mnohem vážnější zranění. Časté jsou také havárie s cyklisty a chodci, ke kterým dochází i z důvodů zanedbání osvětlení, reflexních prvků, nebo kvůli konzumaci alkoholu. Podobné případy jsou často v právním smyslu příliš komplikované, aby jich věděl řidič správné posoudit bez speciální právní pomoci.

 

Buďte připraveni

 

Při zranění nebo usmrceni při dopravní nehodě musí být přivolána policie. Pokud je řidič podezřelý z odpovědnosti za nehodu, musí být zahájeno trestní řízení. V případě lehčích úrazů policie čeká zda délka pracovní neschopnosti zraněné osoby překročí sedm dní.

 

Řidiči nejčastěji dělají tu chybu, že v stavě rozrušení po nehodě podrobně vypovídají o její vzniku a průběhu. V dobré víře, že říkají pravdu, dávají nepřijatelné a protichůdné informace. Vyjasnění příčin nehody tím, že účastník poskytne vysvětlení, je dost času později, po prvním šoku, případně za přítomnosti právníka.

 

Nad zákonem

 

Zabezpečení právníka je povinností každé pojišťovny, ale pouze na konání o náhradě škody, nikoli na trestní řízení. To znamená, že všechny pojišťovny poskytují svým klientům právní poradenství v soudním řízení proti ostatním účastníkům nehody. To se však netýká stíhání ze strany státu za porušení zákona nebo předpisů.

 

V případě bonusu, který poskytují některé pojišťovny, tedy právního poradce i pro spory se státem advokát informuje klienta o průběhu trestního řízení a jeho možných důsledcích. Zabývá se tedy dopravní nehodou klienta, vysvětluje jeho chyby a porušení dopravních předpisů, vyhodnocuje jeho odpovědnost a okolnosti, které hrají v jeho prospěch.Sdílejte na Facebooku: Sdílejte tento článek

 


  Vaše komentáře k tomuto článku: 
Zpět na seznam článků 

© 2011-2023   Ráj veteránů   |   kontakty   |   nápověda   |   nabídka reklamy   |  

Hledáte spolehlivou autopůjčovnu? Pronajměte si vůz od autopůjčovny taggart.cz z Prahy, která garantuje nejlepší podmínky.Dopravní nehoda? - Ráj veteránů | Prodej, bazar


Pozor Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s využitím souborů cookie a nezbytných osobních údajů pro analýzu, individuální obsah a reklamy. Využíváme reklamní systém společnosti Internet BillBoard, zde naleznete jaké informace se zpracovávají.
Jak společnost Google nakládá s osobními údaji v reklamních službách v rámci nařízení GDPR se dozvíte zde.
Pozor

Skladové vozy v České republice             Omnetic - digitální nástroj pro automotiveTOPlist