HUKR - království klasických automobilů v Brně.        Ráj gum - pneumatiky
Reklama:    Povlečení české výroby     |     Hrajte na PokerStars     |     Sportovní vozy     |     Ráj aut     |     Vaše reklama zde?

 

 
Oldtimer magazín
 

 

( Váš banner zde? )

logo

Jak postupovat při dopravní nehodě

Vyhledávání
Značka:
Model:
Karoserie:
Rok výroby:   
Výkon [kW]:   
Cena od: do:
Text:
Palivo:
Převodovka:
Pohon kol:
Najeto do:
Kraj:

(Více) (Méně)        

Hlavní menu
+ vložit veterána +
Ráj veteránů
novinky v nabídce
katalog prodejců
diskusní fórum
náhradní díly
recenze veteránů
rady při koupi
napište nám
Přihlášení do systému
Login:
Heslo:


( zapomenuté heslo? )

+ registrace +


Partneři
Sportovní vozy - inzerce sportovních aut Ráj aut - inzerce nových i ojetých autužitečné odkazy
zábavné hry
software pro prodejce
statistika webu
podpořte nás


 

Přemýšlíte jak ušetřit za auto? S povinné ručení porovnání od Porovnej24.cz ušetříte až 30%!

Srovnejto.cz - nejlevnější povinné ručení

Dřevostavby na klíč.

Ekonomické stavby.

Domy na klíč.


( Vaše reklama zde? )


Články
5 nejčastějších problémů s veterány
Dopravní nehoda?
Tatra JK 2500
další články
Doporučujeme prodejce

AUTA MOTOL

Auto Zrucký, spol. s r.o.

Tomáš Neruda


Dopravní nehodu můžeme nejen způsobit, ale stát se jejím účastníkem jako poškozený. Pokud se jedná o menší nehodu bez zranění, není potřeba přivolávat policii, ale je nutné dodržet určitý postup a vyplnit euroformulář, který následně odevzdáte své pojišťovně, u které máte sjednáno povinné ručení. Nezapomeňte, že jej musí podepsat všichni účastníci nehody. Jak tedy správně postupovat při dopravní nehodě?

 

Jak správně postupovat při dopravní nehodě

 

Zastavte hned jak je to možné vaše vozidlo, označte místo nehody výstražným trojúhelníkem a zjistěte, zda vaši spolucestující nejsou zranění, to samé zjistěte i u dalších vozů, které se dostaly do kolize. Pokud ke zranění došlo, zavolejte záchranku, policii a poskytněte první pomoc.

 

Pokud jde jen o lehkou nehodu, kde nedošlo k žádným zraněním, obejdete se na místě i bez policie. V tomto případě je potřeba dodržet pravidla. Policie musí být přivolána k nehodě v těchto případech:

 

  • bylo poškozeno či zničeno příslušenství pozemní komunikace – patníky, svodidla, dopravní značky, atd.
  • Není možné na místě nehody obnovit provoz
  • vznikla škoda i třetí osobě
  • poškozený i viník se nemohou spolu dohodnout na okolnostech nehody
  • došlo k hmotné škodě převyšující částku 100 000 Kč

 

Nehodu zdokumentujte, vyplňte formulář o nehodě

 

Je jedno, zda jste volali nebo nevolali k nehodě policii. Vždy si pořiďte vlastní fotodokumentaci, stačí i fotografie pořízené mobilním telefonem.

 

Rovněž si zaznamenejte kontaktní údaje na účastníky nehody, svědky i řidiče. SPZ, VIN kód vozů, jejich značku a typ. Nezapomeňte na údaje o pojištění (číslo zelené karty, číslo pojistné smlouvy, název pojistitele, platnost zelené karty). V případě, že není nutná účast policie, vyplňte euroformulář, který získáte ze stránek ministerstva dopravy. Je důležité mít sjednáno povinné ručení a v lepším případě také havarijní pojištění. Pokud způsobíte dopravní nehodu, pojišťovna za vás uhradí škody až do výše sjednaného limitu pojistného plnění.

 

Bezprostředně po nehodě neužívejte alkohol ani žádné prášky či dokonce drogy. Výrazně by to ovlivnilo zjišťování, zda jste před nehodou nepožili alkohol či omamné látky a také by nastal problém s hrazením vzniklých škod ze strany pojistitele.

 

Vyplněný euroformulář musí obsahovat veškeré náležitosti a je potřeba ho nechat podepsat všemi účastníky nehody. Po jeho podepsání není možno cokoliv připisovat ani v případě, že se nepropsaly některé údaje na kopie tiskopisu. Spolu s fotodokumentací jej doručte své pojišťovně pro rychlou likvidaci pojistné události. Fotografie často napomohou ke zrychlenému vyřízení.

 

Máte-li sjednány asistenční služby k povinnému ručení, neváhejte a zavolejte jim. Číslo na asistenční službu je uvedeno na vaší zelené kartě. Hodí se vám zejména v případě, že máte po nehodě nepojízdné auto.Sdílejte na Facebooku: Sdílejte tuto nehodu

 


  Vaše komentáře k tomuto článku: 


Zpět na seznam článků


 

© 2017   Ráj veteránů   |   kontakty   |   nápověda   |  

Hledáte spolehlivou autopůjčovnu? Pronajměte si vůz od autopůjčovny taggart.cz z Prahy, která garantuje nejlepší podmínky.Jak postupovat při dopravní nehodě - Ráj veteránů | Prodej, bazarPoužíváním tohoto webu vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie pro analýzu, individuální obsah a reklamy.