Léto je z hlediska řízení automobilu vcelku pohodové. Jen tak nehrozí nějaká ledovka a vozovky bývají většinou suché. Pravda je taková, že v mnohých termínech není zrovna nejnižší provoz, nicméně i tak bývá situace vcelku pohodová. Přesto je zapotřebí nezapomínat na pravidelnou péči o vaše auto z hlediska energie pro jeho startování. Může se totiž také klidně stát, že i v parném létě se vám nepodaří nastartovat. To si pochopitelně nepřejete. Jaké preventivní kroky je třeba podniknout, aby se vám to nestalo?
Dokonalé proměření stavu baterie
K tomu by mělo docházet v pravidelných intervalech. Máte-li doma speciální přístroj, můžete tak činit. Jinak není od věci zajet si přímo do servisu, kde to zvládnou většinou na počkání. V současné době se tradičně měří stav baterie jednou ročně. U většiny aut by tento interval měl být bez potíží dostačující.
Občasné dobití baterie
Součástí základní domácí výbavy každého motoristy by měla být také nabíječka autobaterií. Tu lze sehnat v mnoha různých podobách. Hodně oblíbené jsou nabíječky disponující displejem zobrazujícím míru nabití baterie. Jinak se lze ale setkat také s velmi malými typy nabíječek, jež jsou naopak skladné a bez větších problémů se vejdou i do malé zásuvky. Alternativ je zkrátka hodně.
Klimatizace jede naplno, není se čemu divit
V létě se vyplatí dávat pozor zejména na klimatizaci. Je-li neustále zapnutá včetně případů, kdy není auto nastartováno, může se baterie velmi rychle vybít.
Pozor na bezklíčové startování
Setkáme se s ním pouze u nejnovějších aut, nicméně klíč neustále hledá vůz a baterie v něm se vybíjí. Tím pádem se do auta nemusíte dostat. Pokud máte ale doma veterána, spíše budete nejspíše řešit repas motoru a jiné úkony, které jsou s takovýmto vozidlem spíše spjaté.
Zdroj obrázku: CHALERMPHON SRISANG / Shutterstock.com
Zpět na seznam článků