Stredom Európy vyrazilo rekordních 225 posádek

Odpovědět
tanaakce
Příspěvky: 2
Registrován: úte 10. zář 2019 12:43:40

Stredom Európy vyrazilo rekordních 225 posádek

Příspěvek od tanaakce » pon 23. zář 2019 13:17:55

23. září, Turčianske Teplice – Uskutečnil se již 6. ročník veteránské jízdy Stredom Európy 2019. Trasu malebnou krajinou regionu Turiec-Kremnicko projely například Ferrari 348 nebo Chevrolet Corvette. Akci každoročně organizuje Veterán klub Turčianske Teplice. Generálním partnerem byla značka ProfiAuto ve spolupráci s AZ CAR.
Na start veteránské jízdy se letos postavilo 225 posádek nejen ze Slovenska a České republiky, ale nově také z Polska. Tradičně byly k vidění veteránské legendární značky jako Škoda, Aero či Mercedes-Benz a letos se přidaly také luxusní vozy značek Rolls-Royce a Chevrolet Corvette. Nejdražším strojem z celé spanilé jízdy byl sportovní a elegantní vůz Ferrari 348 s rokem výroby 1989.
„Máme velkou radost z letošního rekordně úspěšného ročníku, do kterého se přihlásily, bez mála čtyři stovky účastníků s jejich historickými stroji, které podél trasy obdivovaly stovky diváků. Všem účastníkům, divákům, a hlavně partnerům bych tímto chtěl velmi poděkovat,“ říká Július Piliar, hlavní organizátor za Veterán klub Turčianske Teplice a dodává: „Pro další již 7. ročník chystáme pro veterány naší jízdy velkou novinku, a to spuštění online registrace na našich nových webových stránkách www.stredomeuropy.sk.“
Pořadatelé si pro milovníky historických vozidel a motorek připravili oproti loňsku tři etapy s přestávkami na náměstí v Mošovci, Kláštoru pod Znievom a Turčianských Teplicích, kde veterány obdivovaly stovky nadšenců. Nádherné zářijové počasí přilákalo na historické elegány i několik stovek diváků také podél 90kilometrové trasy okresy Turčianské Teplice, Žiar nad Hronom a Martin v Žilinském kraji.
„Jsme rádi, že jsme se již podruhé mohli stát hrdými partnery této zajímavé veteránské jízdy. Pro naší značku ProfiAuto je velmi důležité představovat široké veřejnosti, že automobilový průmysl je nejen našim kulturně-technickým dědictvím, ale také krásným koníčkem,“ říká Jindřich Krejčí, ředitel sítě ProfiAuto Service pro Slovensko a Česko.

Odpovědět